Klubietis aplankė ir Miško trasą Bezdonyse

Sukūrė: Tadas Ignatavičius, 2014-05-06 10:19. Atnaujino: Grigas Petraitis, 2014-05-07 14:16.

"Gegužės 1 d. į darbą nereikia, bėgam miške!" – tokiu šūkiu Všį „Sportuok miške” gegužės 1 dieną sukvietė sportininkus ir bėgimo mėgėjus į šventę Bezdonyse pavadinimu „miško trasa”. Taigi, bėgimo varžybų geografija dar išsiplėtė. Vilniaus rajone esantis miestelis iki šiemet buvo žinomas nebent slidinėjimo ar orientavimosi sporto entuziastams. Kaip debiutiniam sezonui rezultatai įspūdingi: 3 atskiri startai, apie 650 finišavusiųjų. Tam pasitarnavo gana aktyviai vykdyta marketingo kampanija ir organizatorių patirtis rengiant varžybas (nemažai jų – žinomi orientacininkai). Buvo galima rinktis 5 km., 10 km. ir 20 km. distancijas, o vaikams taip pat buvo parengta trasa. Kadangi varžybų centras buvo įsikūręs vos už 600 m. nuo Bezdonių geležinkelio stoties, todėl didelė dalis dalyvių atvyko traukiniais. Neblogos eilės pasitiko atvykusius į Vilniaus traukinių stoties kasas. Varžybų starto-finišo vieta – unikali – greta Žalgirio mūšio 600-osioms metinėms pasodinto ir augančio iš eglių, beržų suformuoto rekordinio 600 m. ilgio ir 80 m. pločio užrašo „ŽALGIRIS 600”, kuris matosi iš besileidžiančių Vilniaus oro uoste lėktuvų. Bezdonių miškas mena skaudžius istorijos įvykius: 10 km ir 20 km. dalyviai prabėgo pro keletą memorialinių paminklų miške, kurie skirti karo metais nužudytiems karo belaisviams ir holokausto aukoms.

Taigi, gegužės 1 diena išskirtinė Kauno BMK nariams. Kaip ir kasmet, šiemet apie 50 jų dalyvavo istorinės Prezidentūros bėgime „Ir stok už garbę Lietuvos!”, kuris šiais metais skirtas paminėti Pirmojo pasaulinio karo pradžios 100-ąsias metines. Geriausius rezultatus parodė du klubo bėgikai iškovoję vietas ant podiumo:

V-3,3 2 vieta Domantas Balsys 3,3 km. 00:10:53
V-10 2 vieta Tadas Ignatavičius 10 km. 00:34:26

Tačiau vienas klubietis, nors ir neramia širdim, bet „pabėgo” traukiniu į miško trasą ir išbandė jėgas trail’e. Rezultatai (visi dbtopas.lt):

VA 15 vieta Saulius Čalkevičius 20 km. 01:27:16

Trasa. 20 km. distanciją sudarė vienas ratas. Trasa driekėsi miško takais, žvyrkeliais keliukais, gruntinėm bei smėlėtom dangom. Buvo nemažai ir smėlėtų kalniukų, kurie atimdavo jėgų ir greičio juos įveikiant. Distancija, panašu, kad buvo išmatuota tiksliai. Markiruotė atlikta labai gerai – naudotos ne tik juostelės, bet ir lentelės-rodyklės, todėl paklysti buvo neįmanoma. Oras – saulėtas, vasariškai šiltas, danga visiškai sausa. Trasoje vienas gaivinimo punktas 10-ame kilometre. Bėgant 20 km. trasoje maždaug nuo 14 km. „atsirado” kitų distancijų bėgikai (jie startavo 30 – 45 min. vėliau), kurių tempas jau lėtesnis, juos reikėjo lenkti, kas kai kuriuose siauruose keliukuose, kai kam sudarė nepatogumų. Bet juk trail’e išbandymų niekada ne per daug. Finišavus – vandens buteliukas, šokoladas ir medinis medalis. Taip MEDINIS ir tokio „materialo” medalį dauguma dalyvių gavo pirmą kartą.

Apdovanojimai. Įvyko operatyviai taip pat priderinus prie atvykstančio traukinio. Absoliutiems trasų nugalėtojams įteikti ASICS bateliai, šokolado, sporto aprangos ir virtuvės įrangos gamintojų dovanos, taip pat po kaladę spec. malkos kūrenimui. Trasų prizininkai apdovanoti panašiai tik kukliau. Taurių tradicijos šioje šventėje nebuvo. 10 kg. šokolado buvo įteikta gausiausiai dalyvavusiam kolektyvui. Kaip jau įprasta pastaraisiais metais – F.O.C.US. running komanda nestokoja vieningumo. Prieš pat oficialią šventės pabaigą įvyko loterija kur kiekvienas finišavęs galėjo laimėti bėgimo batelius – laimingųjų buvo net keletas.
Apibendrinant. Renginys suorganizuotas labai gerai, gali būti pristatomas kaip geros praktikos pavyzdys bet kuriam organizatoriui. Trail’o varžybos – sveikintina iniciatyva, o tobulėjimui ribų nėra. Siūlyčiau kitąmet pastatyti suolų dalyvių persirengimui ir pan., taip pat reikia kilometrinių atžymų trasoje. Ir po metų galima tikėtis miško trasoje gali būti dar daugiau laimingų žmonių.

Komentarai Komentarų nėra