Žalio tako bėgimą laimėjo mūsų Saulius

Sukūrė: Tadas Ignatavičius, 2014-05-12 06:35.

Kauno technologijos universiteto mechanikos ir mechatronikos fakulteto studentų atstovybė (FSA MESA) 2014 m. gegužės 3 d. Kaune Panemunės šile suorganizavo vienos dienos sporto – laisvalaikio šventę KTU „žalias takas’14”. Renginyje dominavo 4 sporto šakos: bėgimas (4,5 km. ir 10 km.), dviračiai (23 km.), tinklinis (3x3) ir futbolas (5x5). Kaip teigia organizatoriai: „„žalio tako” idėja: šiame skubančiame gyvenime, suteikti žmonėms vieną dieną per metus pabėgti nuo rutinos ir pagalvoti apie save bei savo sveikatą. Sporto rungtys skirtos organizmo sveikatinimui, o paskaitos bei įžymių žmonių apsilankymai skirti visuomenės švietimui apie sporto naudą, sveiką gyvenseną ir taisyklingą mitybą.”

Dalyvavimas buvo nemokamas, registracija išankstinė „žalio tako” facebook’o paskyroje arba atvykus vietoje. Šventė organizuojama ko gero antrąkart, o dalyvių skaičius išaugo keliskart. Tarp pažįstamų žmonių teko sutikti keletą bėgikų iš KMK, o Bėgantis žmogus komanda šįsyk bandė laimę tinklinio rungtyje. Kauno BMK atstovavo Saulius čalkevičius. Ir pergalingai – 10 km. 1 vieta! Taigi, pajėgių bėgikų 10 km. distancijoje nebuvo (vieni ilsėjosi po Lietuvos kroso čempionato, kiti dalyvavo tuo pat metu ąžuolyne A. Vietrino taurės varžybose, dar kiti ruošėsi sekmadienio startui Panevėžyje ir pan.). Tikėtina, kad kitais metais ši situacija keisis. Deja.

10 km. bėgimas nepraėjo be nesklandumų. Šiek tiek apie tai. Trasą sudarė du ratai po 5 km. Po starto 3-4 bėgikai iškart nubėgo toli, keletas jų „lūžo” greitai, o likusius 2 pasivijau ketvirtame kilometre. Bėgam trise, gale jau tolokai nieko nėra. Artėja rato pabaiga, sekam markiruotę, tik staiga, pasiekus Trijų mergelių tilto papėdę, vienas dalyvis ženkliai pagreitėjęs suka į kairę pusę, nors markiruotė veda tolyn dešiniau. Tas manevras „išmušė iš vėžių”, dar šūktelėjom – nesureagavo ir pasileidom jam iš paskos. Netrukus starto/finišo vartai ir lieka antrasis ratas. Nukirsta apie 250 metrų rate. „Bėglys”, lyg jau užuodęs finišą, atitrūko šimtu metrų, tada pirmasis pagreitėjau ir pasivijau jį netoli A. Smetonos alėjos. Pasakiau, kad nukirtom trasą ir kiek atsikvėpęs „atsikračiau draugijos”. Pabaigoje distancijos jau sąmoningai kirtau trasą toje pat vietoje kaip ir pirmame rate, nes nebuvo nuotaikos bėgti. Antruoju ir trečiuoju bėgę, berods, antrą ratą dar nubėgo kaip priklauso. Finišavus buvo ramu tik dėl to, kad dėl šių mano „paklydimų” kiti bėgę skriaudos nepatyrė, nes atotrūkis buvo per didelis. O tarpusavy irgi išsiaiškinome. Trasos tolimiausiuose taškuose buvo teisėjai, fiksavę dalyvius, o organizatoriai, pasirodo, buvo sugalvoję pažeidėjams skirti baudos minučių (kaip biatlone). Tuo įsitikinome tik apdovanojimų metu, kurie įvyko 17:00 val. (startas 11:00 val.!), kuomet aš iš vis nepatekau į prizininkus. Kiek padiskutavus su teisėjais vis tik priėjome sutarimą, kad sportinis principas nebuvo pažeistas, o tobulėti reikia ne tik organizuojantiems, bet ir dalyvaujantiems. Taigi, lipome ant pakylos. Man atiteko taurė, medalis, marškinėliai bei keletas suvenyrinių prizų. O iškart po finišo dar apsilankiau judesio analizės laboratorijoje nemokamai.

Bendrai vertinant renginys turi daug potencialo dar plėstis, aišku, viskas priklausys nuo žmogiškųjų išteklių, t.y. studentų iniciatyvos ir finansavimo. Sporto šventėje jautėsi orientacija į dalyvį, nebuvo komercijos ir jokių kvailų vedėjų, besistengiančių iš nieko padaryti šou. Keletas taisytinų aspektų: nuostatus reiktų skelbti bent keletą dienų prieš, laikytis juose esančių terminų, tiksliau suplanuoti įvykius dienos bėgyje, numatyti tinkamiausias priemones sklandžiam rungčių pravedimui. Tai svarbios smulkmenos.

Šioje vienadienėje šventėje nebuvo pamiršti nei praeiviai nei palaikantieji „sportininkus” – jie dalyvavo viktorinoje, bendravo su profesionaliais sportininkais, išvydo gyvai geriausių Lietuvoje „PROJECT MAYHEM” gatvės gimnastų pasirodymą ir t.t. Vienas šventės dalyvis burtų keliu laimėjo skrydį sklandytuvu Pociūnų aerodrome

KTU „žalio tako” draugais ir partneriais yra Lietuvos asociacija „Sportas Visiems”, Lietuvos lengvosios atletikos federacija (LLAF), Kauno maratono klubas.

Komentarai Komentarų nėra